مدیریت کارکنان
پلت فرم مدیریت هوشمند کسب و کار سمیا 

گروه سمیا با توجه به نیاز و تقاضای مشتریان و بازار، تصمیم گرفت محصولی جامع در حوزه مدیریت کسب و کار مبتنی بر فناوری IOT طراحی و پیاده سازی نماید. این پلت فرم با هدف مدیریت بهتر و بهینه کسب و کارهای کوچک و بزرگ طراحی شده است. پلت فرم مدیریت هوشمند کسب و کار سمیا از چندین محصول مرتبط و همسو با یکدیگر تشکیل شده است که هر یک به تنهایی می تواند محصولی مستقل و کامل جهت ارائه به بازار باشد. ساختار طراحی پلت فرم مدیریت هوشمند کسب و کار سمیا متشکل از نرم افزارهای کاربردی و تخصصی، دستگاه های الکترونیکی مبتنی بر پروتکل ارتباطی NB-IOT و پایگاه داده مستقل سمیا می باشد .  یکی از این محصولات مدیریت کارکنان می باشد.


توضیحات مختصری درباره محصول 

دستگاه حضور و غیاب سمیا در واقع یک IOT Device است و مبتنی بر پروتکل NB-IOT ، فناوری NFC و فناوری WIFI طراحی شده است که در ادارات، کارخانجات، شرکت‌ها و مجتمع‌های تجاری و مسکونی نصب می‌گردد و واسط الکترونیکی انتقال داده بین تلفن‌های هوشمند و شبکه LTE-FD در پلت فرم مدیریت هوشمند کسب و کار سمیا می‌باشد. همچنین قابلیت ارائه خدماتی از قبیل دستگاه حضور و غیاب، تلفن سانترال، اتصال به آیفون منازل و ادارات، اتصال به سایر دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر فناوری WIFI، اتصال به سنسورهای نصب شده در داخل شرکت‌ها، ارتباط و کنترل سیستم‌های روشنایی، سیستم‌های امنیتی، سیستم‌های گرمایشی و تهویه، جمع آوری داده‌ها از سایر دستگاه‌های الکترونیکی، جمع آوری و تجمیع داده از کنتورهای هوشمند برق، آب و گاز به منظور ارسال داده به مراکز مربوطه و ... را نیز دارد. در حال حاضر در مرحله ابتدائی تیم فنی و تحقیقاتی سمیا موفق شده است دستگاه Z/1 مدل اول خود را طراحی و پیاده سازی نماید و این مدل قابلیت‌هایی مانند: قرائت کنتورهای هوشمند آب، گاز، برق و ارسال داده آن‌ها به سازمان‌های مربوطه، اتصال به سنسورهای نصب شده در داخل محیط‌های شرکت‌ها، کنترل و جمع‌آوری داده‌های سایر دستگاه‌های الکترونیکی که فناوری WIFI را حمایت می‌کنند، کنترل تردد کارکنان شرکت در سایر بخش‌ها و طبقات، ارائه خدمات حضور و غیاب کارکنان و ... را در بستر اینترنت اشیا ارائه می دهد. دستگاه های حضور و غیاب سمیا به صورت لحظه ای اطلاعات کاربران را به نرم افزار های حضور و غیاب ارسال می نمایند و مدیران می توانند در هر لحظه از وضعیت کارمندانشان مطلع شوند. همچنین در حوزه فناوری اینترنت اشیا گروه سمیا با شرکت ایرانسل همکاری های مشترکی را به منظور توسعه بیشتر این فناوری در سطح کشور آغاز نموده است. به زودی قراردادی رسمی در این رابطه منعقد خواهد شد.


محصولات
 • پلت فرم مدیریت هوشمند کسب و کار سمیا مبتنی بر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی
پلت فرم مدیریت کسب و کار هوشمند سمیا مبتنی بر اینترنت اشیا می‌باشد و برای بهبود و افزایش بهروری در کسب و کارها طراحی و پیاده سازی شده است. پلت فرم مدیریت کسب و کار سمیا از چند بخش مختلف و مرتبط به هم تشکیل شده است که کاربرها می‌توانند متناسب با نیاز خود از خدمات ارائه شده در این محصول بهرمند شوند. این پلت فرم شامل یک دستگاه Z-1 و اپلیکیشن سمیا و نرم افزار تحت وب سمیا می‌باشد.
 • دستگاه Z-1
دستگاه Z-1 در حقیقت یک IOT Devise می باشد که مبتنی بر پروتکل NB-IOT طراحی شده است که در ادارات، کارخانجات، شرکت‌ها و مجتمع‌های تجاری و مسکونی نصب می‌گردد و واسط الکترونیکی انتقال داده بین تلفن‌های هوشمند و شبکه LTE-FD می‌باشد. همچنین قابلیت ارائه خدمات دستگاه حضور و غیاب، تلفن سانترال، اتصال به آیفون منازل و ادارات، اتصال به سایر دستگاه های الکترونیکی و … را نیز دارد.
 • دستگاه حضور و غیاب کارکنان - سری Z-1 /820 
سری Z-1 /820 ، این محصول در واقع یک دستگاه حضور و غیاب کارکنان شرکت و کارخانجات مبتنی بر اینترنت اشیا می‌باشد که در کنار ارائه خدمات حضور و غیاب کارکنان، قابلیت قرائت کنتورهای هوشمند آب – گاز – برق و کنترل سایر دستگاه‌های الکترونیکی که به فناوری WIFi متصل می‌گردند را نیز برخوردار می‌باشد.

امکانات و ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب کارکنان - سری Z-1/820 
 
 • -طراحی زیبا و شیک
 • -مصرف پایین انرژی
 • -استفاده از باتری در صورت قطع برق
 • -دارای صفحه نمایش بزرگ به منظور نمایش پیغام‌های دریافتی
 • -نصب آسان و سریع
 • -امکان تجمیع و ارسال داده‌های کنتورهای هوشمند به مراکز مرتبط
 • -امکان اتصال و کنترل سایر دستگاه‌های الکترونیکی که از پروتکل ارتباطی WIFI بهره‌مند هستند.
 • -حضور و غیاب کارکنان شرکت


نرم افزار مدیریت کارکنان شرکت ها و سازمان ها 

این نرم افزار به منظور مدیریت بهینه و کارآمد کارکنان سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی توسط تحلیل گران گروه سمیا طراحی شده است‌ و به گونه ای پیاده سازی شده است که مدیران و کارمندان شرکت های مختلف می توانند به راحتی از امکانات و قابلیت های این محصول بهرمند شوند.
بخشی از قابلیت ها و امکانات نرم افزار عبارتند از؛
1.مدیریت ورود و خروج کارمندان
2.تعریف ماموریت سازمانی درون شهری و برون شهری برای کارمندان
3.تعریف وظایف و تسک های روزانه و ساعتی برای کارمندان
4.ارائه درخواست مرخصی ساعتی و روزانه توسط کارمند
5.ثبت و مشاهده عملکرد ماهیانه کارمندان توسط مدیران
6.ارزشیابی و ارزیابی عملکرد پرسنل
7.مدیریت و کنترل پرسنل در خارج از شرکت
8.مشاهده و آگاهی کارمندان از عملکرد خویش به صورت روزانه و ماهیانه

خدمات نرم افزاری یا سخت افزاری
 • 1.قابلیت سفارش سازی و انعطاف بالا: تمامی بخش‌های سمیا متناسب با نیازهای سازمان شما قابل انعطاف و سفارشی سازی است. از شکل ظاهری گرفته تا سطح دسترسی افراد 2.همگی متناسب با نیاز سازمان قابلیت سفارشی سازی دارند.
 • 3.پشتیبانی: ارائه خدمات پشتیبانی فنی و همراهی و پاسخگویی به مشتریان از جمله اصول مهم سمیا در جلب رضایت مشتریان است.
 • 4.بومی سازی: با تلاش کارشناسان در حوزه بومی سازی شرکت، سمیا آماده استفاده توسط کاربران داخلی است.
 

مزایا
 

۱.ارسال داده های حضور و غیاب به صورت آنلاین به نرم افزارهای مرتبط

۲.حمل، جابه جایی، راه اندازی و نصب آسان

۳.مورد استفاده برای ۱۰۰۰۰۰ کارمند

۴.حضور و غیاب با فناوری های WIFI و NFC

۵.قابلیت اتصال به سایر دستگاه های الکترونیکی دیگر جهت کنترل آنان

۶.قابلیت اتصال، کنترل و مدیریت سیستم های امنیتی، گرمایشی و سرمایشی و سیستم های روشنایی شرکت ها و سازمان ها به صورت هوشمند و یا از راه دور